maserati

Uszkodzenie opony w Poznaniu – jak sobie poradzić?

Poznań to stolica województwa wielkopolskiego i jedno z największych oraz najważniejszych polskich miast. W pobliżu przechodzi Autostrada A2 oraz wiele innych istotnych tras. Sam Poznań jest siedzibą wielu firm oraz miejscem zamieszkania sporego grona ludzi. Nic więc dziwnego, że każdego dnia na poznańskich drogach można zauważyć spore natężenie ruchu generowanego przez samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Oczywiście jeżdżąc po mieście, należy liczyć się z możliwością wystąpienia różnych awarii. Przykładem może być nagłe uszkodzenie opony.

Co zrobić w przypadku uszkodzenia opony w Poznaniu?

Istnieje wiele różnych powodów, ze względu na które opona może ulec uszkodzeniu. Czasami przyczyną jest jazda na nadmiernie zużytych, starych oponach. Do uszkodzenia mogą też doprowadzić ostre przedmioty znajdujące się na jezdni, dziury, najechanie na krawężnik, itp. W przypadku pęknięcia opony należy zaprzestać dalszej jazdy i dokonać natychmiastowej naprawy albo wymiany ogumienia. Jazda z uszkodzoną oponą może doprowadzić do zniszczenia felgi lub do innego problemu. Po uszkodzeniu opony należy w miarę możliwości zjechać na parking, pobocze lub ustawić auto tak, aby nie przeszkadzać innym użytkownikom drogi.

Po odpowiednim ustawieniu auta, należy ustawić za nim trójkąt ostrzegawczy i włączyć światła awaryjne. Można dodatkowo założyć kamizelkę odblaskową, ale nie jest ona obowiązkowa na terenie naszego kraju. Następnie można przejść do wymiany koła. W tym celu należy skorzystać z lewarka, poluzować śruby, podnieść auto, odkręcić koło, przykręcić nowe, opuścić pojazd na lewarku i dokręcić śruby. W nowszych autach zamiast opon zapasowych dostępne są zestawy naprawcze. Ciekawym rozwiązaniem jest też korzystanie z opon Run Flat, które umożliwiają jazdę po przebiciu, tak aby dotrzeć do najbliższego serwisu.

Nie każdy ma jednak sprzęt oraz umiejętności i możliwości samodzielnej wymiany czy też naprawy ogumienia w terenie. W takim przypadku rozsądnym rozwiązaniem jest mobilna wulkanizacja oferowana przez wiele profesjonalnych serwisów. Warto zatrudnić fachowców, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, doświadczenie oraz sprzęt przystosowany do realizacji usług bezpośrednio na trasie. Dzięki ich pomocy możliwe jest klejenie, wyważanie oraz wymiana opon na felgach, bez potrzeby udawania się do warsztatu stacjonarnego.

 

Fot: materiały własne