Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

Dla kierowców
naklejka rejestracyjna

Usuwanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby naszego auto to wbrew pozorom nie taka prosta czynność. Konstrukcja naklejki utrudnia nam to zadanie, a w czasie operacji bardzo często na szybie zostają resztki kleju oraz folii. Jak z tym walczyć? Jak poradzić sobie z pozostałościami kleju oraz folii na szybie?

Uciążliwe naklejki

Każdy z nas zna zmagania z odklejeniem naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby swojego auta. Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że musimy usuwać ją za każdym razem, gdy przerejestrowujemy konkretny samochód, możemy stwierdzić, że z takim wyzywaniem prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się każdy kierowca. Na forach internetowych możemy znaleźć całą masę wpisów, które rzekomo mają nam pomóc w usunięciu naklejki. Jak się jednak okazuje, spora część z nich jest kompletnie bezużyteczna i do niczego się nie nadaje. W związku z tym, jak poradzić sobie z tym jakże trudnym zadaniem?

Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby?

W znacznie lepszej sytuacji znajdują się osoby, które muszą usunąć naklejkę rejestracyjną w okresie letnim. Dlaczego? Ponieważ bardzo pomoże nam wcześniejsze rozgrzanie zarówno szyby, jak i naklejki. W tym celu warto wykorzystać na przykład suszarkę do włosów. Ciepłe powietrze powinniśmy kierować na naklejkę oraz jej okolice. W przypadku, gdy będziemy mieli spore problemy z usunięciem naklejki, warto także rozgrzać szybę z zewnętrznej strony.

Kiedy mamy do czynienia z okresem zimowym, może nas spotkać nieco więcej problemów. Nie powinniśmy jednak się poddawać, ponieważ przy odrobinie pracy każdy z nas sobie poradzi. Musimy pamiętać, aby bardzo ostrożnie i przede wszystkim równomiernie rozgrzać szybę przed rozpoczęciem działania. Należy być jednak bardzo uważnym, ponieważ punktowe kierowanie gorącego powietrza na szybę w mroźny dzień, może skutkować jej pęknięciem, a takiej sytuacji nie chciałby nikt z nas.

W związku z tym należy kilkanaście minut rozgrzewać naklejkę, a później rozpocząć próby jej odklejenia. Jak tego dokonać? Możemy do tego celu wykorzystać na przykład żyletkę. Za jej pomocą możemy podważyć róg folii, co znacznie ułatwi nam przeprowadzanie tego procesu. Kiedy takowej nie mamy, warto wykorzystać na przykład skrobak do paznokci lub szyb. Kiedy będziemy używali tych narzędzi, nie możemy zapomnieć, o ostrożności. W przeciwnym racie powierzchnia szyby może zostać zarysowana.

Naklejka powinna być przez nas zrywana z wyczuciem, jednak w zdecydowany sposób. Jak to zrobić? Warto zrobić to jednocześnie w dwóch miejscach naraz. Z pewnością takie działanie nam pomoże.

usuwanie resztek naklejki rejestracyjnej

Usuwanie resztek naklejki rejestracyjnej.

Jak poradzić sobie z pozostałościami kleju oraz folii na szybie?

W czasie usuwania naklejki z szyby może dojść do sytuacji, w której na powierzchni szyby pozostaną resztki kleju, a niekiedy nawet fragmenty samej naklejki rejestracyjnej. Jest to niezwykle irytujące, dlatego każdy z nas chce je usunąć.

Możemy to zrobić za pomocą zwykłego przetarcia szmatką, którą wcześniej namoczymy benzyną ekstrakcyjną. W przypadku, gdy mamy do czynienia wyłącznie z niewielką ilością pozostałości po kleju, najpewniej wystarczy tylko i wyłącznie zmywacz do paznokci. Nie możemy jednak zapomnieć, że zarówno benzyna ekstrakcyjna, jak i zmywacz do paznokci cechują się szkodliwymi oparami, dlatego takiego działania pod żadnym pozorem nie należy przeprowadzać przy zamkniętych drzwiach.

W przypadku, gdy na szybie pozostały stosunkowo duże fragmenty folii, powinniśmy podgrzać je jeszcze raz oraz podważyć żyletką. Ostatnim krokiem będzie usunięcie resztek z pomocą wyżej wymienionej szmatki z rozpuszczalnikiem.