Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek?

Dla kierowców
turbosprężarka

Turbosprężarka znana jest przede wszystkim jako podzespół, który w wyniku nieprawidłowego użytkowania może ulec awarii, warto zaznaczyć iż od stopnia jej uszkodzenia zależy przede wszystkim czy specjaliści, którzy zajmują się naprawą turbin zaleci jej całkowitą wymianę czy wystarczy tylko regeneracja uszkodzonej części.

Bardzo wiele osób zadaje sobie pytania jak długo trwa regeneracja turbosprężarek, ile zajmuje jej wymiana oraz, a może przede wszystkim z jakimi kosztami trzeba się liczyć w obu sytuacjach?

Regeneracja turbosprężarek- ile trwa?

Termin regeneracji turbosprężarek jest orientacyjny, bowiem jest on uzależniony od klientów oraz mocy danego warsztatu, aczkolwiek w większości przypadków regeneracja turbin nie zajmuje więcej niż 2 dni robocze. Czas regeneracji obejmuje kilka etapów w których skład wchodzą:

  • zdemontowanie
  • przeprowadzanie testów zregenerowanej turbiny
  • oraz jej ponowny montaż

Bardzo istotną rzeczą, którą także należy wziąć pod uwagę jest przede wszystkim rodzaj danej turbiny, która ma zostać poddana regeneracji oraz jak zaawansowane jest uszkodzenie. Bowiem w sytuacji wystąpienia bardzo poważnych usterek, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie całego pojazdu czas oczekiwania na naprawę może ulec wydłużeniu.

Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek?

Cena kosztów regeneracji turbosprężarek jest także nieco zróżnicowana, uzależniona jest ona od stopnia uszkodzenia turbiny. Z reguły w samochodzie osobowym w przypadku kiedy uszkodzenie nie jest zbyt poważne i nie wymaga poświecenia dużej ilości czasu na naprawę, opłata wynosi przeciętnie około tysiąca złotych.

Należy pamiętać, iż cena zależy również od samego rodzaju i modelu turbiny jaką posiadamy, bowiem naprawa poważniejszych uszkodzeń turbosprężarki może wiązać się ze zdecydowanie wyższymi kosztami, które trzeba będzie ponieść. Natomiast w przypadku, jeżeli specjaliści uznają, iż turbosprężarka w Twoim samochodzie nie nadaje się już do niczego, konieczna będzie jej całkowita wymiana na nową.

Turbosprężarki – elementy do wymiany

W sytuacji jeśli zauważysz niepokojące sygnały takie jak: zbyt głośna praca turbosprężarki, brak mocy oraz czarny dym może to być oznaką, iż poszczególne elementy turbiny wymagają wymiany.

Jeżeli z turbosprężarką Twojego samochodu dzieje się coś niepokojącego, zamiast czekać warto zgłosić się do dobrego, sprawdzonego warsztatu samochodowego, gdzie naprawą zajmą się doświadczeni profesjonaliści. Warto dodać, iż awarii najczęściej ulegają takie elementy jak:

  • wirnik turbiny
  • łożyska
  • oraz koła kompresji

Jednakże wystarczy wymienić uszkodzone elementy a także dokładnie i szczegółowo wyczyścić wszystkie detale turbiny, aby Twój samochód działał sprawnie i skutecznie!

Koszt wymiany uszkodzonej turbiny

Koszt nowej turbiny wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, bowiem opłata może wynieść nawet kilka tysięcy złotych, jednak bardzo trudno jest określić dokładną kwotę, bowiem jest ona zależna od wielu czynników .W sytuacji kiedy chcesz wymienić uszkodzoną turbinę na taką, która już wcześniej była poddawana regeneracji powinieneś liczyć się z wydatkiem rzędu około tysiąca złotych, dotyczy to rzecz jasna tylko samej turbosprężarki. Oprócz tego do pozostałych kosztów należy doliczyć wszelkie opłaty związane z robocizną.

Przed podjęciem decyzji w kwestii wyboru odpowiedniego warsztatu samochodowego, warto dobrze się zastanowić oraz  postawić na sprawdzoną i rzetelną firmę. Nie zaleca się oszczędzania na tej usłudze, ponieważ warsztaty, które świadczą podejrzanie tanie usługi w tym zakresie mogą przyczynić się do źle wykonanej regeneracji turbosprężarki, tym samym narazić Cię na jeszcze większe koszty.

Wymiana turbosprężarki jest bardzo istotna dla prawidłowego funkcjonowania Twojego pojazdu, warto postawić na jakość oraz długoletnią skuteczność!