Regeneracja filtrów DPF Katowice

Regeneracja filtrów DPF Katowice

Ul. Jankego 52
40-612 Katowice
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

Witamy warsztat Auto - expert zajmuję się kompleksowo naprawą wszystkich marek samochodów. Zakres obejmuje pełna mechanikę wyłączając jedynie...
Ul. Siemianowicka 9A
40-301 Katowice
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

NAPRAWY KOMPLEKSOWE SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I DOSTAWCZYCH DO 3,5T
Ul. Morcinka 38
42-580 Wojkowice
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

Bierząca obsługa pojazdów, wymiana olejów, płynów oraz części eksploatacyjnych od ręki. Chiptuning, usuwanie DPF EGR Naprawa sa...
Ul. Filipka 25
41-811 Zabrze
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

Nowoczesne pojazdy benzynowe i z jednostkami wysokoprężnymi są wyposażone w specjalne filtry DPF. Elementy te są odpowiedzialne za wyłapywanie sadzy i innych cząstek stałych ze spalin. Prawidłowe funkcjonowanie takich filtrów jest bardzo ekologiczne. Oczywiście części te ulegają zużyciu lub zapchaniu po pewnym czasie.

Na zapchanie i zużycie filtra DPF wpływ ma wiele czynników, takich jak stan auta, styl jazdy czy też jakość paliwa i dodatków do niego. Filtr cząstek stałych od czasu do czasu oczyszcza się samodzielnie poprzez dopalanie sadzy. Konieczna jest jednak jazda w trasie ze stałą, wyższą prędkością. Innymi słowy jazda miejska, np. w Katowicach, może spowodować większe i częstsze problemy z takimi filtrami.

Fachowa regeneracja DPF w Katowicach

Istnieje wiele objawów zapchanego filtra DPF. Jednym z nich jest zapalająca się kontrolka „check engine”. Oprócz tego pojazd traci moc, silnik pracuje nierówno, a z wydechu wydostaje się czarny dym. Warto więc zainwestować w mycie DPF oferowane przez wiele katowickich firm. Są to warsztaty zatrudniające doświadczonych fachowców i korzystające z nowoczesnego wyposażenia. Dzięki temu czyszczenie DPF jest niezwykle dokładne i daje pozytywne rezultaty.

Dlaczego regeneracja DPF jest godna polecenia?

Fachowa regeneracja filtrów DPF to świetna alternatywa dla drogiej wymiany takich części. Filtry, które przeszły proces regeneracji działają sprawnie przez długi czas. Nie trzeba również decydować się na wycięcie filtra, które jest zabronione prawnie w Polsce i całej Unii Europejskiej.