Regeneracja filtrów DPF Gdynia

Regeneracja filtrów DPF Gdynia

Przykro nam, jeszcze nie mamy w bazie warsztatu wykonującego tę usługę.

Nowoczesne samochody z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi są wyposażone w filtry typu DPF. Głównym zadaniem takiego filtra jest wyłapywanie sadzy i innych cząstek stałych ze spalin. Rosnące wymagania i normy ekologiczne sprawiają, że montaż takich elementów w pojazdach jest konieczny. Niestety filtry takie potrafią się zatkać i zużyć.

Wpływ na zużycie i zatkanie filtra DPF ma wiele różnych czynników, takich jak stan pojazdu, jakość paliwa czy też styl jazdy. Filtr cząstek stałych od czasu do czasu wypala sadzę, która się w nim nagromadziła. Dla skutecznego wypalania istotna jest jazda z odpowiednią prędkością przez pewien czas. Innymi słowy jazda po dużym mieście, takim jak Gdynia, bez wyjazdów w trasę, może wpłynąć negatywnie na takie filtry.

Fachowa regeneracja filtrów DPF w Gdyni

Filtr DPF, który uległ zapchaniu, wpływa negatywnie na jakość spalin, środowisko naturalne i ludzkie zdrowie. W aucie zapala się kontrolka „check engine”, a silnik traci moc i pracuje nierówno. Częstym objawem problemów z DPF jest również nadmierne spalanie paliwa i czarny dym wydostający się z wydechu. Warto więc zwrócić uwagę na fachowe czyszczenie DPF oferowane przez wiele firm w Gdyni. Usługa ta wykonywana jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki nim mycie DPF jest dokładne i skuteczne.

Dlaczego regeneracja filtrów typu DPF to dobry pomysł?

Fachowa regeneracja filtrów DPF to świetna alternatywa dla kupna nowego, drogiego elementu filtrującego. Usługa taka jest bardzo skuteczna i dzięki niej filtry odzyskują sprawność oraz niezawodność na długi czas. Rozwiązanie to jest również lepsze od nielegalnego wycinania filtrów.