Regeneracja filtrów DPF Gdańsk

Regeneracja filtrów DPF Gdańsk

Ul. Mostowa 14
80-778 Gdańsk Orunia-Św. Wojciech-Lipce
Godziny otwarcia 07:00-16:00

Warsztat samochodowy obsługujący samochody wszystkich marek. Specjalizujemy się w naprawach układu klimatyzacji czynnik R1234yf i R134a (sprawdzamy sz...

Regularne użytkowanie pojazdów głównie w dużych miastach, takich jak Gdańsk, wpływa na szybkie zużywanie się różnych elementów. Jednym z nich jest filtr cząstek stałych odpowiedzialny za filtrowanie spalin. Wyłapuje on cząstki sadzy oraz inne zanieczyszczenia stałe stanowiące zagrożenie dla środowiska i ludzkiego zdrowia.

Filtry DPF po pewnym czasie ulegają zapchaniu. Intensywna jazda miejska niestety nie sprzyja standardowym procesom wypalania nagromadzonej sadzy. Warto więc wyjeżdżać od czasu do czasu w trasę. Mocno zapchany filtr wymaga jednak interwencji specjalistów.

Fachowa regeneracja DPF w Gdańsku

Bardzo ważną usługą dla właścicieli pojazdów wyposażonych w takie filtry jest profesjonalna regeneracja filtrów DPF. W Gdańsku działa wiele firm, które specjalizują się w wykonywaniu takich zadań. Dzięki ich pomocy filtry odzyskują nawet do 99% sprawności i są w stanie skutecznie działać przez wiele kilometrów. Nowoczesne technologie pozwalają na dokładne czyszczenie DPF.

Czy warto regenerować filtry cząstek stałych?

Profesjonalne mycie DPF jest świetną alternatywą dla drogiej wymiany i nielegalnego wycinania takich filtrów. Dzięki przywróceniu sprawności filtra można nie tylko oczyścić spaliny, ale pozbyć się wielu innych problemów. Silnik odzyska swoją moc i prawidłowy poziom spalania paliwa, a z rury wydechowej przestanie się wydostawać czarny dym.