Regeneracja filtrów DPF Szczecin

Regeneracja filtrów DPF Szczecin

Przykro nam, jeszcze nie mamy w bazie warsztatu wykonującego tę usługę.

W dzisiejszych pojazdach wyposażonych w silniki benzynowe i diesla, producenci montują filtry DPF. Głównym zadaniem tych części jest wyłapywanie cząstek stałych ze spalin. Głównie są to cząstki sadzy. Sprawne filtry wpływają korzystnie na środowisko naturalne oraz ludzkie zdrowie. Niestety styl jazdy, jakość paliwa i inne czynniki powodują zużycie takich elementów filtrujących.

Filtr cząstek stałych jest elementem, w którym nagromadzona sadza jest od czasu do czasu wypalana. Istotna jest jednak jazda z odpowiednią prędkością i obrotami przez pewien czas. W związku z tym jazda miejska, np. w Szczecinie może sprawić, że wspomniane wyżej wypalanie nie będzie możliwe.

Fachowa regeneracja DPF w Szczecinie

Wiele szczegółów może świadczyć o zapchaniu filtra DPF. Zalicza się do nich gorsza praca silnika i jego słabsza moc oraz zapalająca się kontrolka „check engine”. Pojazd zaczyna również spalać więcej paliwa, a z jego wydechu wydostaje się dym w kolorze czarnym. Warto więc zainwestować w fachowe mycie DPF. Czynność ta jest wykonywana przez wiele firm w Szczecinie. Dysponują one nowoczesnym sprzętem oraz zatrudniają doświadczonych pracowników. Dzięki temu czyszczenie DPF jest skuteczne.

Dlaczego warto wybrać regenerację filtrów typu DPF?

Profesjonalna regeneracja filtrów DPF to świetna alternatywa dla drogiej wymiany takich części. Filtry dzięki regeneracji odzyskują sprawność i niezawodność na długi czas. Rozwiązanie to jest lepsze niż wycięcie filtra, które grozi poważnymi karami finansowymi i innymi problemami.