Regeneracja filtrów DPF Rzeszów

Regeneracja filtrów DPF Rzeszów

Ul. Malawa 660
36-007 Malawa
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

AutoRefit Mechanika Pojazdowa Wykonujemy naprawy samochodów osobowych w zakresie szeroko pojętej mechaniki, wymiany rozrządu, napraw zawieszen...

Wielu mieszkańców Rzeszowa korzysta z własnych pojazdów. W wielu współczesnych samochodach stosuje się specjalistyczne filtry DPF. Oczyszczają one spaliny w autach z silnikami diesla oraz w coraz większej liczbie pojazdów benzynowych. Stosowanie takich elementów w autach jest istotne ze względów ekologicznych. Nawet najlepiej utrzymane filtry mogą się po pewnym czasie zużyć.

Wysokiej jakości filtr cząstek stałych likwiduje różne zanieczyszczenia stałe z gazów wydechowych. Do grona tych cząstek zalicza się między innymi sadzę. Dzięki sprawnemu filtrowi, spaliny są czyste i bezpieczne dla środowiska oraz ludzkiego zdrowia. Filtry samodzielnie wypalają nadmiar sadzy, pod warunkiem jazdy w trasie. Skupianie się tylko na jeździe miejskiej w dużych miastach, takich jak Rzeszów jest więc niekorzystne dla procesu wypalania filtrów.

Eliminacja problemów z zapchanym filtrem DPF

W przypadku zapchania filtra DPF, pojawia się wiele różnych problemów. Przede wszystkim zapala się kontrolka „check engine”, a jednostka napędowa traci swoją moc. Przejawem zużytego filtra jest również wysoki poziom spalania paliwa. Warto więc zdecydować się na pomoc fachowców obejmującą usługi, takie jak fachowe czyszczenie DPF.

Profesjonalna regeneracja filtrów cząstek stałych w Rzeszowie

Na terenie Rzeszowa dostępne są fachowe firmy specjalizujące się w usłudze, takiej jak regeneracja filtrów DPF. W ramach tej usługi filtr jest demontowany i czyszczony z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Profesjonalne firmy są w stanie dokładnie zregenerować filtry i przywrócić ich sprawność. Fachowe mycie DPF to świetna alternatywa dla nielegalnego wycięcia lub drogiej wymiany filtra.