Regeneracja filtrów DPF Lublin

Regeneracja filtrów DPF Lublin

Ul. Kasprowicza 31
20-232 Lublin Hajdów-Zadębie
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

Ul. Zemborzyce Podleśne 36B
20-515 Zemborzyce Podleśne
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

Świadczymy usługi w zakresie napraw głownych oraz eksploatacyjnych samochodow osobowych oraz dostawczych wszystkich marek o dmc. 3,5t. Oferujemu: -w...

Znaczna większość mieszkańców Lublina korzysta z aut posiadających specjalne filtry DPF. Części te odpowiadają za wyłapywanie ze spalin różnych zanieczyszczeń. Przede wszystkim filtrowane są cząstki stałe, takie jak sadza i zanieczyszczenia rakotwórcze. Sprawny filtr DPF jest ważny dla środowiska, ludzkiego zdrowia oraz działania samochodu.

Skupienie się wyłącznie na jeździe miejskiej ma negatywny wpływ na filtr cząstek stałych. Co prawda zapchane filtry są wypalane, jednak wymagana jest do tego jazda w trasie. Innymi słowy ruch miejski w Lublinie i innych dużych miejscowościach jest szkodliwy dla takich elementów filtrujących.

Wymiana, wycięcie albo regeneracja

Zużyte filtry DPF można wymienić na nowe, jednak koszt nowego albo solidnego używanego elementu jest bardzo wysoki. Za filtr można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, a do tego dochodzi jeszcze koszt wykonania usługi wymiany. Wycięcie filtra również nie jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze, auto będzie generować spaliny szkodliwe dla środowiska i zdrowia. Po drugie, rozwiązanie to jest nielegalne. Najlepszą opcją jest więc regeneracja filtrów DPF.

Czemu czyszczenie filtrów jest godne polecenia?

W Lublinie istnieje wiele firm oferujących fachowe czyszczenie DPF. Fachowcy korzystają z myjek ciśnieniowych oraz ultradźwiękowych. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym przez firmy z Lublina, mycie DPF jest skuteczne. Filtr po takiej usłudze odzyskuje swoją początkową sprawność. Koszt regeneracji jest o wiele niższy w porównaniu z wymianą.