Regeneracja filtrów DPF Kraków

Regeneracja filtrów DPF Kraków

Ul. Łokietka 39
31-279 Kraków Krowodrza
Godziny otwarcia 08:00-17:00 (teraz otwarte)

Naprawa samochodów wszystkich marek a w szczególnosci marki Opel.Mechanika,elektryka,elektronika,diagnostyka,wulkanizacja.
Ul. Bartosza Głowackiego 56
30-347 Kraków Bronowice
Godziny otwarcia 08:00-18:00 (teraz otwarte)

STI Service to warsztat samochodowy w Krakowie, specjalizujący się w naprawie samochodów osobowych każdej marki, a zwłaszcza Subaru. Oferuje us...
Ul. Stanisława Żółkiewskiego 28
31-539 Kraków Grzegórzki
Godziny otwarcia 08:00-18:00 (teraz otwarte)

Działamy na rynku od 1990r mamy ogromne doświadczenie zajmujemy się układami wydechowymi katalizatorami wulkanizacją montujemy haki holownicze zajmuje...

Wielu mieszkańców Krakowa korzysta z własnych pojazdów. Bardzo ważnymi elementami konstrukcji aut są filtry DPF. Montuje się je w autach z silnikami diesla. Coraz częściej pojawiają się też w pojazdach posiadających silniki benzynowe. Elementy tego rodzaju są ważne pod względem ekologicznym. Niestety po przejechaniu większej liczby kilometrów, lubią się zapychać.

Filtr cząstek stałych ma za zadanie wyłapywanie ze spalin różnych zanieczyszczeń. Chodzi tutaj przede wszystkim o sadzę i inne cząstki stałe. Ma to wpływ na jakość powietrza i zdrowie ludzi. W miarę upływu czasu i kilometrów, filtry takie zapychają się. Dlatego od czasu do czasu auto przeprowadza procedurę wypalania nagromadzonej sadzy. Jazda miejska, np. w Krakowie stanowi utrudnienie, ponieważ do skutecznego wypalania konieczna jest jazda w trasie z odpowiednią prędkością.

 

Jak poradzić sobie z zatkanym filtrem?

Zapchany filtr DPF jest nie tylko szkodliwy dla środowiska, ale również dla auta. W przypadku jego zużycia, zapala się kontrolka „check engine”, a auto traci swoją moc. Oprócz tego zauważalne jest znaczne zwiększenie poziomu spalania paliwa. W związku z tym należy rozwiązać problem zatkanego filtra. Wymiana może być bardzo droga, a całkowite jego usunięcie jest nielegalne i wiąże się z karami finansowymi. Istnieje trzecia opcja, jaką jest czyszczenie DPF.

Profesjonalna regeneracja filtrów cząstek stałych w Krakowie

Na terenie Krakowa działa wiele firm, których główną specjalizacją jest regeneracja filtrów DPF. Usługa ta polega na rozebraniu i dokładnym umyciu wszystkich elementów filtra. Oprócz tego wymieniane są części, które uległy zużyciu lub uszkodzeniu. Profesjonalne firmy są w stanie tak zregenerować filtry, że odzyskują one początkową sprawność. Fachowe mycie DPF jest świetną alternatywą dla kosztownej wymiany lub nielegalnego wycięcia.