Regeneracja filtrów DPF Kielce

Regeneracja filtrów DPF Kielce

Ul. Pakosz 53
25-046 Kielce
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

Wykonujemy naprawy wszystkich marek samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. mechanika elektronika, elektryka, klimatyzacja, serw...

Współczesne auta z silnikami diesla i benzynowymi, są wyposażone w filtry typu DPF. Podstawowym zadaniem takich elementów jest skuteczne wychwytywanie różnych cząstek stałych ze spalin. Głównie są to cząstki sadzy oraz zanieczyszczenia rakotwórcze. Sprawne działanie takich filtrów wpływa pozytywnie na ludzkie zdrowie oraz środowisko naturalne. Czynniki, takie jak jakość paliwa, stan techniczny auta czy też styl jazdy wpływają na zużycie tych elementów.

Element, jakim jest filtr cząstek stałych od czasu do czasu wypala sadzę, która się w nim zgromadziła. Należy jednak osiągnąć odpowiednie obroty i prędkość. Oznacza to, że regularna jazda po dużym mieście, takim jak Kielce, wpływa niekorzystnie na regularność i skuteczność wypalania.

Profesjonalne usługi z zakresu regeneracji DPF w Kielcach

Zapchany filtr DPF nie tylko powoduje generowanie spalin z zanieczyszczeniami. Powoduje on również gorszą pracę silnika i utratę przez niego mocy. O problemie może świadczyć zapalająca się kontrolka „check engine”, a także większe zużycie paliwa. Aby uniknąć takich problemów, warto skorzystać z usługi, jaką jest profesjonalne mycie DPF. Zlecenia takie są realizowane przez wiele kieleckich firm. Posiadają one nowoczesny sprzęt obsługiwany przez doświadczonych fachowców. Czyszczenie DPF oferowane przez takie firmy jest niezwykle skuteczne.

Czy warto inwestować w regenerację DPF?

Fachowa regeneracja filtrów DPF to doskonała alternatywa dla kosztownej wymiany tych elementów. Filtry takie odzyskują swoją długotrwałą niezawodność w wyniku regeneracji. Rozwiązanie to jest również znacznie tańsze od kupna nowej części.