Regeneracja filtrów DPF Gliwice

Regeneracja filtrów DPF Gliwice

Ul. Filipka 25
41-811 Zabrze
Godziny otwarcia 08:00-16:00

Ul. Gliwicka 7b
44-171 Taciszów
Godziny otwarcia 08:00-17:00

Mechanika samochodowa . wulkanizacja.serwis klimatyzaci

Wiele osób zamieszkujących Gliwice korzysta z pojazdów wyposażonych w filtry DPF. Są to elementy eksploatacyjne oczyszczające spaliny z cząstek stałych. Głównym zadaniem takich filtrów jest usuwanie sadzy i innych zanieczyszczeń działających rakotwórczo. W pełni sprawny filtr DPF ma korzystny wpływ na środowisko naturalne i ludzkie zdrowie.

Intensywna jazda miejska wpływa niekorzystnie na filtr cząstek stałych. Nie ma on bowiem możliwości skutecznego wypalania nadmiaru sadzy w przypadku jazdy z niską prędkością, na krótkich dystansach. W związku z tym ruch miejski w Gliwicach wpływa negatywnie na elementy filtracyjne.

Fachowa regeneracja, wymiana lub wycięcie filtra

Filtry DPF, które uległy zużyciu można wymienić na nowe albo inne używane elementy tego rodzaju. Problemem jest jednak bardzo wysoki koszt sięgający nawet kilku tysięcy złotych. Oprócz tego należy liczyć się z kosztem usługi wymiany. Inną opcją jest wycięcie filtra, jednak nie jest ona polecana ze względu na fakt, że proces ten jest niezgodny z prawem. Najlepszym rozwiązaniem jest więc fachowa regeneracja filtrów DPF polegająca na przywróceniu nawet 99% sprawności filtra.

Dlaczego warto inwestować w czyszczenie filtrów? 

Na terenie Gliwic działa wiele firm, które oferują profesjonalne czyszczenie DPF. Najlepsi fachowcy stosują myjki ultradźwiękowe oraz ciśnieniowe. Duże doświadczenie i nowoczesne rozwiązania technologiczne to największe atuty takich firm. Dzięki nim mycie DPF w Gliwicach jest bardzo skuteczne. Filtry odzyskują swoją sprawność, a koszt takiej usługi jest o wiele niższy w porównaniu z drogą wymianą.