Regeneracja filtrów DPF Częstochowa

Regeneracja filtrów DPF Częstochowa

Ul. Św. Jadwigi 47
42-226 Częstochowa
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

Od 30 lat zajmujemy się sprzedażą części nowych i używanych do samochodów osobowych i dostawczych Mercedes-Benz. Ponadto prowadzimy w pełni pr...
Ul. Wygoda 93
42-274 Konopiska
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

AutoKlimat nasza firma od wielu lat zajmuje sie profesjonalną mechaniką samochodową, kapitalną naprawą silników, diagnostyką, drobnym blacharst...

Wiele osób zamieszkujących Częstochowę korzysta z aut z filtrami DPF. Elementy te są odpowiedzialne za likwidację cząstek sadzy i innych zanieczyszczeń stałych ze spalin. Dzięki temu spaliny spełniają rygorystyczne normy z zakresu ochrony zdrowia i środowiska. Intensywna jazda, głównie w ruchu miejskim wpływa jednak negatywnie na takie filtry.

Nawet najlepszy filtr cząstek stałych zostanie zapchany przez nagromadzoną w nim sadzę. W związku z tym pojazdy przeprowadzają proces jej dopalania. Potrzebna jest jednak do tego jazda na trasie. Innymi słowy skupianie się na jeździe po dużym mieście, takim jak Częstochowa, może być niekorzystne dla filtra.

Wycięcie, wymiana czy też może regeneracja?

Zużyte filtry DPF można wymienić na nowe, jednak wiąże się to z ogromnymi kosztami sięgającymi nawet kilku tysięcy złotych. Całkowite wycięcie filtra również nie jest skutecznym rozwiązaniem, ponieważ proceder ten jest nielegalny. Jedyną rozsądną i niedrogą opcją jest regeneracja filtrów DPF.

Czemu regeneracja DPF jest godna polecenia?

Na terenie Częstochowy istnieje wiele warsztatów oferujących fachowe czyszczenie DPF. Nowoczesne myjki ciśnieniowe oraz ultradźwiękowe pozwalają na skuteczne usuwanie nawet bardzo dużych zanieczyszczeń. Oznacza to, że mycie DPF jest skuteczne i przywraca sprawność początkową filtra. Rozwiązanie to jest o wiele tańsze w porównaniu z wymianą.