Regeneracja filtrów DPF Bydgoszcz

Regeneracja filtrów DPF Bydgoszcz

Ul. Ludwika Solskiego 20
85-132 Bydgoszcz
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

Firma usługowo handlowa Furgone powstała w 2009 r. i jest odpowiedzą na rosnące potrzeby rynku kierowców i osób szukających transportu....
Ul. Piękna 13
85-303 Bydgoszcz
Godziny otwarcia Dziś nieczynne

„Specjalizacja naprawy samochodów BMW”

Sporo osób zamieszkujących Bydgoszcz, posiada własne samochody. Niezwykle istotnymi elementami pojazdów są specjalne filtry DPF. Są one dostępne w pojazdach z silnikami diesla oraz benzynowymi. Mają one korzystny wpływ na ekologię, jednak po pewnym czasie zapychają się. Istnieją jednak pewne rozwiązania tego problemu.

Filtr cząstek stałych to element, który usuwa różne zanieczyszczenia ze spalin. Są to cząstki stałe, takie jak na przykład sadza. Dzięki temu nie są one emitowane do powietrza i spaliny są mniej groźne dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Po pewnym czasie nagromadzone cząstki zapychają filtry i konieczne jest ich wypalenie. Procedura ta jest utrudniona w przypadku skupiania się wyłącznie na jeździe miejskiej. W związku z tym mieszkańcy dużych miast, takich ja Bydgoszcz muszą od czasu do czasu korzystać z pomocy fachowców.

Rozwiązanie problemu zapchanego filtra

Zapchanie filtra DPF wpływa negatywnie na środowisko oraz na samochód. Zużyty filtr może objawiać się takim problemem, jak na przykład zapalona kontrolka „check engine”. Dodatkowo silnik pojazdu traci moc, a auto spala więcej paliwa. Warto więc zadbać o stan filtra cząstek stałych. Jego wymiana jest kosztowna, a wycięcie jest niezgodne z prawem. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest skuteczne czyszczenie DPF.

Fachowa regeneracja filtrów typu DPF w Bydgoszczy

W Bydgoszczy można znaleźć profesjonalne warsztaty, które specjalizują się w usłudze, jaką jest regeneracja filtrów DPF. Filtr jest rozbierany i bardzo dokładnie czyszczony przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń. Najlepsi usługodawcy skutecznie regenerują filtry, które odzyskują dzięki temu swoją początkową sprawność. Mycie DPF stanowi idealną alternatywę dla wycięcia czy też kosztownej wymiany.